Mediamuuntimet

(781)
ComNet Single Channel Ethernet over
ComNet Single Channel Ethernet over

Coax with Pass-Through PoE 10/100Mbps, Industrial, Local/remote, Mini, IEEE 802.3af 15.4W, Silver

Tuotenro
CLFE1EOC
Planet IP30 Industrial 10/100/1000Bas
Planet IP30 Industrial 10/100/1000Bas

1000Base-SX / LX to 10/100/1000Base-T 802.3at PoE Industrial Media Converter (mini-GBIC, SFP)

Tuotenro
IGTP-805AT
Ubiquiti Networks UFiber ActiveEthernet
Ubiquiti Networks UFiber ActiveEthernet

Active, SFP/SFP+, 1 Gbps, 24V Passive PoE, 802.3af PoE, 10/100/1000 Mbps

Tuotenro
UF-AE
TP-Link RJ45 to 1Gb SM LC,SFP-MiniGBIC
TP-Link RJ45 to 1Gb SM LC,SFP-MiniGBIC

1000Mbps, Multi-mode/Single-mode, SFP, 10000m

Tuotenro
MC220L
Katso vaihtoehtoja ja tarvikkeita
TP-Link Fibre RJ45 to 1Gbit SM SC,15km
TP-Link Fibre RJ45 to 1Gbit SM SC,15km

1000Mbps, Single-Mode, 1310 nm, 15000 m

Tuotenro
MC210CS
Katso vaihtoehtoja
D-Link 10/100/1000 Mbps to SFP Industrial Media Converter with -40 to 70 °C operating range
D-Link 10/100/1000 Mbps to SFP Industrial Media Converter with -40 to 70 °C operating range

10/100/1000 Mbps to SFP Industrial Media, 4 Gbps, IEEE 802.3, Auto-MDI/MDIX

Tuotenro
MPN
W125644885
DIS-M100G-SW
Veracity TIMENET Pro, POE-powered NTP
Veracity TIMENET Pro, POE-powered NTP

Master Time Server, incl. 5 mtr antenna

Tuotenro
VTN-TN-PRO
Katso vaihtoehtoja ja tarvikkeita
Planet IP30 Industrial 10/100/1000T
Planet IP30 Industrial 10/100/1000T

Industrial 10/100/1000BASE-T to 100/1000BASE-X SFP Media Converter

Tuotenro
IGT-805AT
Katso tarvikkeita
Planet GT-905A network media converter 2000 Mbit/s Black EU
Planet GT-905A network media converter 2000 Mbit/s Black EU

10/100/1000Base-T to mini-GBIC Managed Media Converter (LC,MM/SM)-distance depend on SFP module

Tuotenro
GT-905A
Planet IP30 Compact size Industrial
Planet IP30 Compact size Industrial

Industrial Compact 100/1000BASE-X to 10/100/1000BASE-T Media Converter

Tuotenro
IGT-815AT
Veracity HIGHWIRE POWERSTAR
Veracity HIGHWIRE POWERSTAR

Fast Ethernet and POE over coax converter

Tuotenro
VHW-HWPS-C
Katso vaihtoehtoja ja tarvikkeita
Allied Telesis 100BTX TO 100BFX/SC MM 2KM
Allied Telesis 100BTX TO 100BFX/SC MM 2KM

100TX to 100FX (SC) standalone media converter

Tuotenro
AT-MC102XL-20
Planet Industrial 1-Port 100/1000X
Planet Industrial 1-Port 100/1000X

Industrial 1-Port 100/1000X SFP to 1-Port 10/100/1000T 802.3bt PoE++ Media Converter

Tuotenro
IGUP-805AT
TP-Link Fibre RJ45 to 1Gbit MM SC,550m
TP-Link Fibre RJ45 to 1Gbit MM SC,550m

Gigabit, Multi-Mode, 850nm, 550m

Tuotenro
MC200CM
Katso vaihtoehtoja
Planet 100/100 Mbps Ethernet to
Planet 100/100 Mbps Ethernet to

Ethernet over VDSL2 Converter, 1 x RJ-45, 1 x RJ-11

Tuotenro
VC-231
Ubiquiti Networks FiberPOE, G2
Ubiquiti Networks FiberPOE, G2

F-POE-G2, 1000 Mbit/s, SFP, Wired, White, CE, FCC, IC, 57 V

Tuotenro
F-POE-G2
Katso tarvikkeita
Allied Telesis 100TX RJ-45 TO 100FX SC FETH
Allied Telesis 100TX RJ-45 TO 100FX SC FETH

100TX to 100FX (SC) standalone media converter, UK power cord

Tuotenro
AT-MC102XL-60
Veracity Highwire Ethernet over coax
Veracity Highwire Ethernet over coax

Ethernet over coax converter

Tuotenro
VHW-HW
Katso vaihtoehtoja ja tarvikkeita
MicroConnect USB2.0 to Ethernet, Black
MicroConnect USB2.0 to Ethernet, Black

USB2.0 to Ethernet Adapter

Tuotenro
USBETHB
Katso vaihtoehtoja
Veracity HIGHWIRE Powerstar
Veracity HIGHWIRE Powerstar

Highwire Base Unit, 1.5W, 100Base-T Ethernet, Blue

Tuotenro
VHW-HWPS-B
Katso vaihtoehtoja ja tarvikkeita
Allied Telesis 100BTX TO 100BFX/SC MM 2KM
Allied Telesis 100BTX TO 100BFX/SC MM 2KM

100TX to 100FX (SC) standalone media converter

Tuotenro
AT-MC102XL
Barox Media-conv. DIN-rail, extended temp.
Barox Media-conv. DIN-rail, extended temp.

Industrial media converter 10/100/1000BaseTX to SFP with PoE++

Tuotenro
PC-HPMC101-GE
Moxa CONVERTER, RS-232 TIL 3,3V TTL
Moxa CONVERTER, RS-232 TIL 3,3V TTL

TTL-232-33P TTL-232-33P

Tuotenro
MPN
49877M
49877
MicroConnect CAT 5/5e/6 / USB 2.0 Converter
MicroConnect CAT 5/5e/6 / USB 2.0 Converter

CAT 5/5e/6 / USB 2.0 Converter

Tuotenro
USBEXT100M
Katso vaihtoehtoja
Planet IP30 Compact size Industrial
Planet IP30 Compact size Industrial

Industrial Compact 100/1000BASE-X to 10/100/1000BASE-T 802.3at PoE+ Media Converter

Tuotenro
IGTP-815AT
Planet 10/100TX - 100Base-FX (SC)
Planet 10/100TX - 100Base-FX (SC)

10/100BASE-TX to 100BASE-FX (SC, SM) Bridge Media Converter, 15km

Tuotenro
FT-802S15
Katso vaihtoehtoja ja tarvikkeita
Planet 15-slot 19" Media Converter
Planet 15-slot 19" Media Converter

15-Slot Media Converter Chassis (AC Power)

Tuotenro
MC-1500R
Planet 10/100/1000Base-T to WDM
Planet 10/100/1000Base-T to WDM

10/100/1000Base-T to 1000Base-LX (WDM) Media Converter TX:1310nm~15km

Tuotenro
GT-806A15
Planet IP30 Industrial RS232/RS-422/
Planet IP30 Industrial RS232/RS-422/

Industrial RS-232/RS-422/RS-485 over 100Base-FX Media Converter (Fiber, Vary on SFP module)

Tuotenro
ICS-2105A

Tuotetta rajoitetusti

Planet 10/100Base-TX to 100Base-FX
Planet 10/100Base-TX to 100Base-FX

10/100BASE-TX to 100BASE-FX (ST, MM) Bridge Media Converter -- 2km

Tuotenro
FT-801