(265)

Professionelle netværksløsninger

Kabelinfrastrukturen i din bygning eller på kontoret er en vigtig del af hele dit netværk. Hvis du ikke bruger komponenter af god kvalitet, vil det resultere i dårlig ydelse af dine systemer og have en negativ indvirkning på din daglige forretning.

Lanview er dit pålidelige brand for ensartet kvalitet og værdi for alle dine installationer. Det er din one-stop-shop for Structured Cabling, fibernetværk, serverracks og kabinetter og tilhørende Power Distribution.

Se brochure
2 Lanview PNS
3 Lanview Cable System

Hvad kendetegner et godt kabelsystem?

De tre vigtigste parametre i et kabelsystem:
• Insertion Loss/IL (Attenuation)
• NEXT (Cross Talk. Støj mellem parrene)
• ACR (Attenuation to Cross Talk Ratio)

For at sikre en generel optimering af disse tre vigtige områder skal du ikke gå på kompromis i produktionsfasen. Ved at gå på kompromis med kobberkvaliteten i kablerne eller ved at reducere guldbelægningen på RJ45-stik, overholder produkterne kun lige standarden.

Mushroom cable

Et Lanview Mushroom cable er et kobberkabel med høj hastighed. Dette Cat6a-kabel til 500 MHz båndbredde og 10 GB er meget velegnet til tele- og datatransmission. Det er et meget robust kabel uden fremmed Cross Talk og en meget bedre ydelse og mindre diameter.

Til højre ser du en video, der forklarer funktionerne og fordelene ved vores Mushroom cable.

Mushroom cable
4 Lanview Structured Cabling

Structured Cabling

Lanview leverer kobberkabel-løsninger fra Cat5e (100MHz båndbredde) op til Cat7a designet til 1200MHz båndbredde, både til indendørs og udendørs installationer.

Afhængig af den pågældende kategori kan Lanview levere forskellige versioner af uskærmede og skærmede løsninger med innovative og ergonomiske designs.

Se et udvalg af vores produkter inden for Structured Cabling.

Structured Cabling

Fibernetværk

De fiberoptiske løsninger fås i mange standardiserede fiber- og konnektortyper. Fra multimode OM3 og OM4 til single mode G652d og G657A1 fibertyper. Afhængig af anvendelsen indendørs og udendørs er breakout-kabler, distributionskabler og multi-loose rørkabler tilgængelige i alle almindeligt anvendte CPR-klassifikationer.

De fiberoptiske løsninger fås i de fleste standardiserede stik- og koblingsversioner.

Se et udvalg af vores produkter inden for fibernetværk.

Fibernetværk
5 Lanview Fibre Networking

Datacentre - kobber- og fiberløsninger

Inden for datacenterinstallationer og bygning af datacentre oplever Lanview en voksende tendens i retning af standarder til Short-Time-to-Build, First-Time-Right installationer og prætermineringsmodeller, multi-redundante løsninger og lavenergiforbrugende, grønne datacentre .

Til fremtidige datacentre forventes MTP/MPO-løsninger OM4 / OM5 og høj densitet Cat8-kobberløsninger med høj densitet. Lanview er fleksibel og innovationsdrevet, og vi tilpasser løbende porteføljen efter kundernes behov og til den nyeste udvikling baseret på gennemprøvet teknologi.

6 Lanview Racks&Cabinets

Racks og kabinetter

Lanview leverer et komplet sortiment af fritstående og vægmonterbare kabinetter. Serien inkluderer et bredt sortiment af racks og kabinetter af høj kvalitet designet til Enterprise, datacentre, sikkerhedsmarked og til daglige kablingsinstallationer.

Kabinetterne er designet til moderne kabelkanaler med flere tilgængelige justerbare kabelbundtindgange - enten fladpakket eller færdigmonterede kabinetter leveret direkte til dit projekt.

Se et udvalg af vores produkter inden for racks og kabinetter.

Racks og kabinetter

Power Distribution

Lanview har et bredt sortiment af Power Distribution enheder (PDU). PDU'erne fås i forskellige størrelser og sokkeltyper, der er fremstillet i et robust letvægtsståldesign.

Uanset om du vil have en standard version med amperemeter eller overspændingsbeskyttelse, er EET leveringsdygtige. Vores PDU'er er CE-mærket i overensstemmelse med LVD-direktivet 2014/35/EU og EMC-direktivet 2014/30/EU.

Se et udvalg af vores produkter inden for Power Distribution.

Power Distribution
6 Lanview Power Distribution